کاهش وام دهی یک بانک خصوصی ، این بانک 7 برابر سودی که می گیرد سود می دهد

به گزارش انجمن های سایه، بانک دی اولین کارنامه عملکرد خود را در سال 99 منتشر کرد.

کاهش وام دهی یک بانک خصوصی ، این بانک 7 برابر سودی که می گیرد سود می دهد

به گزارش انجمن های سایه، بانک دی که با نماد بورسی دی در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد فروردین ماه امسال را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک دی طی این دوره 655 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده که نسبت به ماه قبل حدود 22 درصد کاهش داشته است. با تسویه 482 میلیارد تومان از وام ها و اعطای وام های جدید، مانده تسهیلات این بانک در انتها بهمن ماه امسال به بیش از 9.7 هزار میلیارد تومان رسید.

بانک دی تنها 33 درصد سپرده های خود را به صورت وام پرداخت نموده در حالی که این نسبت در بانک های دیگر به بیش از 70 درصد می رسد.

همچنین بانک دی در فروردین ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد سپرده جذب نموده است.

طی دوره مذکور بانک دی در حالی که پیروز شده 25.7 هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود 23.7 هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع با جذب حدود دو هزار میلیارد تومان سپرده طی یک ماه، مانده سپرده های بانک دی در انتها فروردین ماه امسال به 29.6 هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک دی در فروردین ماه از محل وام های پرداختی، حدود 361 میلیارد تومان کمتر از میزان سودی است که به سپرده گذاران داده است.

بانک دی در فروردین ماه امسال حدود 425 میلیارد تومان به سپرده گذاران خود سود پرداخته نموده و از سوی دیگر کمتر از یک هفتم این میزان را از محل وام های اعطایی معادل 64 میلیارد تومان کسب نموده است.

بانک دی در سال 1398 از محل اعطای وام کمتر از هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

منبع: تجارت نیوز

به "کاهش وام دهی یک بانک خصوصی ، این بانک 7 برابر سودی که می گیرد سود می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش وام دهی یک بانک خصوصی ، این بانک 7 برابر سودی که می گیرد سود می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید