لاوروف: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را ندارد

به گزارش انجمن های سایه به نقل از آسوشیتدپرس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، دولت واشنگتن را به داشتن انگیزه های سیاسی از بابت پافشاری در تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران متهم کرد و از جامعه بین الملل خواست این اقدام را محکوم نمایند.

لاوروف: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را ندارد

به گفته این مقام روس، آمریکا از برجام خارج شده و اکنون از هیچ حق قانونی برای توسل به قطعنامه 2231 سازمان ملل در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران برخوردار نیست.

لاوروف در نامه ای خطاب به شورای امنیت و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، ادعای آمریکا مبنی بر عدم ازسرگیری تعهداتش ذیل برجام و در مقابل، پافشاری برای برخورداری از حقوق قید شده در قطعنامه سازمان ملل را مضحک و غیرمسئولانه توصیف کرد.

لازم به ذکر است حدود سه روز پیش، کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، بیان کرد که ایالات متحده پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در اختیار روسیه قرار داده است.

روسیه پیش از این مخالفت خود را با تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران اعلام نموده و حتی اعلام شده که بعضی شرکت های تسلیحاتی روسیه منتظر انتها این تحریم برای انعقاد قرارداد با ایران هستند.

این در حالی است که نمایندگی چین در سازمان ملل نیز پیشتر گفته بود آمریکا از توافق برجام خارج شده و به تعهداتش طبق قطعنامه 2231 عمل ننموده است.

نمایندگی چین اضافه نموده بود که آمریکا حقی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ندارد، چه رسد به اینکه بخواهد مکانیسم ماشه را فعال کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لاوروف: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: آمریکا حق تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید