سیروس عسگری چهارشنبه صبح در تهران ، تبادل او با فرد دیگری صحت ندارد

به گزارش انجمن های سایه، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه سیروس عسگری چهارشنبه صبح وارد تهران می گردد، گمانه زنی ها درباره تبادل این دانشمند ایرانی با فرد دیگری را رد کرد.

سیروس عسگری چهارشنبه صبح در تهران ، تبادل او با فرد دیگری صحت ندارد

به گزارش انجمن های سایه از فارس، پس از آنکه امروز محمدجواد ظریف از عزیمت سیروس عسگری دانشمند ایرانی از آمریکا به ایران اطلاع داد، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در گفتگویی گفت که عسگری انشاء الله صبح فردا (چهارشنبه) وارد تهران می شود.

موسوی عنوان نموده که عسگری با رایزنی های دیپلماتیک و کوشش دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن و نمایندگی دائم ایران در نیویورک، از اتهامات واهی تبرئه و آزاد شده است.

وی که با خبرگزاری صدا و سیما گفت وگو می کرد، با بیان اینکه عسگری مدتی به خاطر بیماری کرونا و نیز شرایط پروازها در آمریکا، در این کشور ماندگار شده بود، حدس ها درباره تبادل او با فردی دیگر را صحیح ندانست و اضافه نمود: آزادی عسگری بر اساس تبرئه از اتهامات بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران دیروز در نشست خبری با انجمن های سایه گفته بود که عسگری ظرف دو سه روز آینده به کشور بازمی شود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (سه شنبه) در صفحه اینستاگرامش از عزیمت سیروس عسگری دانشمند ایرانی بازداشت شده از آمریکا به ایران اطلاع داد و با انتشار یکی از پیغام های توئیتریش که خواهان آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا شده بود، نوشت: سلام دوستان یک خبر خوب، هواپیمای حامل دکتر سیروس عسگری از آمریکا پرواز کرد. تبریک به همسر و خانواده گرامی ایشان.

سیروس عسگری استاد دانشگاه صنعتی شریف توسط دادستانی آمریکا به کتمان حقیقت در دریافت ویزا، دور زدن تحریم ها و انتقال فناوری از آمریکا به ایران متهم و در حالی که از این اتهامات تبرئه شد، اداره مهاجرت آمریکا به بهانه نداشتن ویزا و حضور غیرقانونی در خاک آمریکا او را راهی زندان مخصوص افراد دیپورت شده نموده بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "سیروس عسگری چهارشنبه صبح در تهران ، تبادل او با فرد دیگری صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیروس عسگری چهارشنبه صبح در تهران ، تبادل او با فرد دیگری صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید