پمپئو: ممکن است سومین نشست ترامپ-اون سال جاری برگزار گردد

به گزارش انجمن های سایه، وزارت امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد، مایک پامپئو احتمال برگزاری سومین نشست میان رهبران آمریکا و کره شمالی در امسال میلادی را رد نمی کند.

پمپئو: ممکن است سومین نشست ترامپ-اون سال جاری برگزار گردد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا به زودی سومین نشست میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار خواهد شد، گفت: ترامپ مصمم به پیشبرد مساله به صورت دیپلماتیک است.

پامپئو اضافه نمود: این نتیجه ای است که ما به دنبال آن هستیم؛ رئیس کیم ژوئن سال گذشته در سنگاپور وعده ای داد. او به خلع سلاح هسته ای متعهد شد. او بارها در ملاقات با من هم این تعهد را داده است. ما به صورت جمعی احتیاج داریم که ببینیم این نتیجه حاصل می گردد.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید نمود: ما کار می کنیم، تیم های ما با کره شمالی در چارچوب پیشبرد مساله کار می نمایند تا به این هدف برسیم. او گفته است که می خواهد تا سرانجام سال جاری به آن برسد. من علاقمند هستم که این زودتر حاصل گردد. بعید نیست سومین نشست این رهبران سال جاری برگزار گردد.

ترامپ و کیم دومین بار 27 و 28 فوریه در هانوی ویتنام ملاقات کردند اما این نشست هیچ توافق جامعی را در پی نداشت.

منبع: انتخاب

به "پمپئو: ممکن است سومین نشست ترامپ-اون سال جاری برگزار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: ممکن است سومین نشست ترامپ-اون سال جاری برگزار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید