47 کشور میزبان محصولات ایرانی

به گزارش انجمن های سایه، معاون اول ریاست جمهوری در قالب بسته حمایت از توسعه صادرات 47 کشور را به عنوان بازارهای هدف صادراتی ایران در سال 1396 تعیین کرده است.

47 کشور میزبان محصولات ایرانی

به گزارش انجمن های سایه، در قالب این بسته که هفته گذشته ابلاغ شده است، قوانین و مقرراتی برای حوزه صادرات تعیین شده و در کنار آن مشوق های صادراتی و شرایط بهره مندی از آنها نیز مورد توجه قرار گرفته است.

اما به استناد ابلاغیه معاون اول ریاست جمهوری 47 کشور به عنوان مقاصد صادراتی ایران در سال جاری شناخته شده اند. بدین ترتیب چین به عنوان اولین کشور هدف صادراتی ایران معرفی شده و پس از آن عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هند در رتبه های دوم تا پنجم مقاصد صادراتی هستند. البته به استناد آمارهای گمرکی هم به طور معمول هر ساله این کشورها بیشترین صادرات ایران را به خود اختصاص می دهند.

ترکیه، ترکمنستان، ایتالیا، پاکستان، عمان، آلمان، مصر، ازبکستان، آذربایجان، روسیه، تایلند، تاجیکستان، قطر، قزاقستان و ارمنستان دیگر کشورهایی هستند که در رتبه های شش تا 20 جدول مقاصد صادراتی قرار گرفته اند.

اندونزی، کنیا، آفریقای جنوبی، فرانسه، ایالات متحده آمریکا، لبنان، سوریه، اتریش، هلند و کره جنوبی نیز دیگر کشورهایی هستند که در این لیست مورد اشاره قرار گرفته اند.

همچنین ژاپن، سوئیس، سنگاپور، برزیل، هنگ کنگ، الجزایر، اسپانیا، بنگلادش، سوئد، نیجریه، بلاروس، لهستان، چک، اوکراین، ویتنام، گرجستان و مالزی دیگر کشورهایی هستند که در این حوزه معرفی شده اند.

طبق این مصوبه وزارت راه و شهرسازی مکلف شده است با همکاری دستگاه های ذیربط نسبت به ساماندهی، تجهیز و تکمیل طرح های توسعه ای و زیرساختی پایانه های مرزی اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "47 کشور میزبان محصولات ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "47 کشور میزبان محصولات ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید