واکسن بیماری زونا موجود شد

به گزارش انجمن های سایه، از ابتدای این ماه یک واکسن وارداتی علیه زونا برای افرادی که سن 50 سال دارند، در پکن و شانگهای موجود است.

واکسن بیماری زونا موجود شد

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی انجمن های سایه به نقل از شینهوا، از ابتدای این ماه یک واکسن وارداتی علیه زونا برای افرادی که سن 50 سال دارند، در پکن و شانگهای موجود است.

واکسن Shingrix، توسط شرکت دارویی GlaxoSmithKline ساخته شده است و اداره ملی محصولات پزشکی چین استفاده از آن را در ماه مه تصویب کرد.

زونا یک بیماری ویروسی است که عامل مولد آن ویروس واریسلا زوستر (عامل آبله مرغان) است. نظریه رایج برای این بیماری به این صورت است که پس از ابتلا و بهبودی آبله مرغان این ویروس به صورت نهفته در سلول های عصبی واقع در گانگلیون خلفی نخاع باقی می ماند.

این فهرست در لیست 48 داروی جدیدی که به سرعت از نظر بالینی مورد تأیید قرار گرفته اند حضور دارد و در حال حاضر تنها واکسن نوعی زونا برای فروش در بازار چین است.

Xu Jinhua، متخصص بیماری های پوستی در بیمارستانی در شانگهای گفت: این بیماری همچنین باعث ایجاد درد عصبی می شود که می تواند شدیدتر از درد زایمان یا درد سرطانی باشد. در بعضی موارد ممکن است منجر به اختلالات روانی و افسردگی نیز شود.

زونا در سال تقریباً 3 میلیون بزرگسال چینی را تحت تأثیر قرار می دهد و سالانه بیش از یک و نیم میلیون مورد جدیدابتلا به آن رخ می دهد.

به گفته دانشمندان، افراد بالای 50 سال در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به زونا قرار دارند؛ با استفاده از روش های محدود درمانی و واکسیناسیون به عنوان موثرترین روش برای مهار این بیماری ویروسی، می توان آن را کنترل کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکسن بیماری زونا موجود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن بیماری زونا موجود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید