آنتی بادی گاو؛ سلاح جدید مقابله با کرونا

به گزارش انجمن های سایه، نتایج بالینی تحقیقات این گروه نشان داد که آنتی بادی تولیدشده توسط گاو ها چهار برابر بهتر از درمان با پلاسما در پیشگیری از ورود این ویروس به سلول ها کارایی دارد.

آنتی بادی گاو؛ سلاح جدید مقابله با کرونا

شرکت بیوتکنولوژی داکوتای جنوبی از آنتی بادی گاو ها برای مقابله با بیماری همه گیر کووید-19 استفاده کرد. به گزارش نیوز، محقق این تحقیق امش ادلجا، پزشک بیماری های عفونی مرکز ایمنی دانشگاه جان هاپکینز اظهار کرد: هدف از این تحقیق آنالیز موارد مختلف در پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

شرکت های مختلف برای فراوری آنتی بادی ها در درمان یا پیشگیری از بیماری کووید-19 منابعی مانند سلول های کشت شده یا گیاهان را آنالیز کردند. اما محققان این تحقیق، تقریبا 20 سال پیش رویکرد جدیدی برای مقابله با عوامل بیماری زا ارائه کردند و در حال حاضر نیز این روش توسط شرکتی در داکوتای جنوبی در مقابله با کروناویروس ها ادامه یافته است.

این شرکت برای حمل سلول های ایمنی خاص تغییر ژنتیکی در گاو ها ایجاد می نماید تا بر اساس DNA آن افراد بتواند آنتی بادی لازم برای مقابله با کروناویروس جدید فراوری کند.

ویلیام کلیمسترا از دانشگاه پیتسبورگ با تجزیه وتحلیل قدرت آنتی بادی های گاو ها در مقابله با کووید-19 اظهار کرد: این تغییر حیوانات را قادر می سازد مقادیر زیادی آنتی بادی انسانی را علیه پروتئین پاتوژن تزریق شده به آن ها فراوری نمایند و درواقع، گاو ها به عنوان یک بیوراکتورغول پیکر مورداستفاده قرار می گیرند.

ادی سالیوان، رئیس و مدیرعامل شرکت بیو درمانی Sab گفت: گاو ها به دلیل خون بیشتر نسبت به حیوانات کوچکتر برای سنتز نسخه های پروتئین های انسانی منبع بزرگی هستند و خون آن ها نسبت به خون انسان دو برابر بیشتر آنتی بادی در هر میلی لیتر خون دارد.

وی اضافه نمود: بیشتر شرکت هایی که سعی در فراوری آنتی بادی در مقابله با کروناویروس کووید-19 دارند، امیدوارند از یک نسخه واحد آنتی بادی به اصطلاح مونوکلونال فراوری انبوه داشته باشند و با این روش این آنتی بادی فقط به یک بخش خاص از ویروس متصل می گردد، اما گاو ها آنتی بادی های پلی کلونال فراوری می نمایند و به چندین قسمت ویروس متصل می شوند.

سالیوان می گوید: فراوری آنتی بادی روش طبیعی بدن ما در مقابله با بیماری است.

آنتی بادی پلی کلونال پروتئین های گاو را نسبت به آنتی بادی های مونوکلونال قوی تر نموده و حتی با جهش ویروس همچنان موثر خواهد بود.

پیش از همه گیری کووید-19 آزمایشگاه این شرکت تحقیقات خود در خصوص ایمنی در برابر سارس یا سندرم خاورمیانه با این روش به اتمام رساند و این تحقیقات پشتوانه علمی خوبی برای تحقیقات در خصوص کروناویروس کووید-19 شد.

قبل از اینکه گاو ها آنتی بادی ها را در خون فراوری نمایند، به یک واکسیناسیون اولیه احتیاج دارند و واکسن DNA بر اساس بخشی از ژنوم ویروس که سیستم ایمنی بدن را آماده مقابله می نماید و حاوی سنبله کروناویروس است به گاو ها تزریق می گردد. با این روش هرماه، یک گاو پادتن کافی را برای معالجه چند صد بیمار فراهم می نماید.

نتایج بالینی تحقیقات این گروه نشان داد که آنتی بادی فراوریشده توسط گاو ها چهار برابر بهتر از درمان با پلاسما در پیشگیری از ورود این ویروس به سلول ها کارایی دارد.

سالیوان در ادامه اضافه نمود: زیست فناوری امیدوار است که طی دو ماه آینده کار آزمایی بالینی را شروع کند و هدف از این آزمایش ها تزریق آنتی بادی خون گاو ها در پیشگیری از ابتلا به کووید-19 در افراد سالم و بهبود بیماران مبتلابه کووید -19 اعلام شده است.

مانیش ساگار، پزشک بیماری های عفونی از مرکز پزشکی دانشگاه بوستون گفت: تا زمانی که امکان فراوری آنتی بادی توسط گاو ها ثابت گردد و از نظر مالی نیز مناسب باشد به نتایج آزمایش پادتن های حیوانانی در درمان بیماری های عفونی شک دارم. .

اما جفری هندرسون، متخصص بیماری های عفونی از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت: آنتی بادی های گاوی فراوریشده مرحله منطقی بعدی در پلاسما درمانی است و رویکردی مبتنی بر علم و تجربه بیش از یک قرن گذشته است.

منبع: فرادید

به "آنتی بادی گاو؛ سلاح جدید مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی بادی گاو؛ سلاح جدید مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید