واکنش مایکل جردن به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا

به گزارش انجمن های سایه، اسطوره بسکتبال آمریکا به رفتار وحشیانه اخیر پلیس آمریکا در به قتل رساندن یک شهروند سیاه پوست این کشور واکنش نشان داد.

واکنش مایکل جردن به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا

به گزارش انجمن های سایه، مایکل جردن ستاره پیشین لیگ NBA و اسطوره بسکتبال جهان نیز به صف معترضان به رفتار های نژادپرستانه پلیس آمریکا پیوست.

تا به امروز چهره های ورزشی زیادی از جمله بازیکنان شاغل در بوندس لیگا به کشته شدن شهروند سیاه پوست ایالت مینه سوتا جورج فلوید توسط یک مأمور پلیس این کشور واکنش نشان داده اند. در NBA هم ستاره های سابق این رقابت ها از جمله کریم عبدالجبار و استفن جکسون مراتب اعتراض خود را به این اتفاق ابراز داشته اند. حتی دو برند تجاری معروف فراوری لوازم ورزشی جهان، آدیداس و نایکی هم با انتشار بیانیه هایی نسبت به اتفاق اتفاق افتاده اخیر در آمریکا موضع گیری نموده اند.

اکنون مایکل جردن ستاره سابق تیم شیکاگوبولز و مالک فعلی تیم شارلوت هورنتس هم با انتشار بیانیه ای به این اتفاق واکنش نشان داده است.

در بیانیه جردن آمده است: من عمیقاً متأسفم. واقعاً روحم به درد آمد و مسلماً خشمگین هستم. درد، خشم و ناراحتی همه را می بینم و احساس می کنم. من در کنار تمام آن کسانی که علیه این نژادپرستی دیرینه و خشونت علیه مردمی از رنگ ما به پا خواسته اند، هستم. دیگر به اندازه کافی دیگر تحمل نموده ایم. من جوابی ندارم اما صدای یکپارچه ما قدرت مان و ناتوانی دیگران در تفرقه اندازی میان ما را نشان می دهد. ما باید به حرف یکدیگر گوش کنیم، دلسوزی و یکدلی نشان دهیم و هرگز به چنین قساوت های بی معنایی پشت نکنیم. باید به اعتراضات صلح طلبانه مان علیه بی عدالتی ادامه دهیم و خواستار جوابگویی درباره این موضوع باشیم. صدای واحد ما باید روی رهبران ما برای تغییر قوانین مان فشار بیاورد یا اینکه باید از آرای مان برای ایجاد یک تغییر سیستماتیک استفاده کنیم. هر یک از ما باید بخشی از راه چاره باشد و همه ما باید در کنار هم کوشش کنیم تا مطمئن شویم عدالت در خصوص همه اجرا می گردد. من با خانواده جورج فلوید و بیشمار افراد دیگری که جان شان را به خاطر بی عدالتی و رفتارهای نژادپرستانه ظالمانه و بی معنی از دست داده اند، ابراز همدردی می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش مایکل جردن به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مایکل جردن به رفتار نژادپرستانه پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید