همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا

به گزارش انجمن های سایه به نقل از زد دی نت، دو طرف بر سر فراوری محصولات و خدمات جدید با استفاده از هوش مصنوعی به توافق رسیده اند و امیدوارند بتوانند از این فناوری برای حل بعضی معضلات اجتماعی مهم و از جمله همه گیری بیماری کرونا استفاده نمایند.

همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا

شناسایی و استخدام افراد مستعد جوان برای ارائه آموزش های حرفه ای و به کارگیری آنها در حوزه های مرتبط نیز در این قرارداد همکاری پیش بینی شده است.

اولین سرویس طراحی شده در قالب این قرارداد همکاری مربوط به طراحی مدلی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در کره جنوبی با استفاده از هوش مصنوعی است. بدین منظور از اطلاعات شبکه های مخابراتی و داده های مراکز درمانی و بهداشتی کره برای شناسایی افراد مبتلا و ردیابی آنها و جلوگیری از تماس افراد سالم با آنها استفاده خواهد شد.

شرکت مخابراتی کره جنوبی امیدوار است با توسعه این مدل همکاری به دیگر کشورهای دنیا و به خصوص استفاده از داده های اپراتورهای تلفن همراه بتوان به طور جدی تر به جنگ بیماری های خطرناک و واگیردار رفت و با شناسایی و قرنطینه کردن افراد مبتلا از گسترش امراضی همچون کرونا و تحمیل هزینه های مادی و معنوی سنگین به جوامع جلوگیری کرد.

این شرکت هم اکنون در حال اجرای طرح های همکاری مشابهی در کشورهای آفریقایی کنیا و غنا است. قرار است از خدمات و محصولات طراحی شده با هوش مصنوعی در آینده برای مقابله با تخریب بیشتر محیط زیست و افزایش ایمنی در صنایع مختلف استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید