شروع ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از امروز، برگزاری آزمون 14 شهریور

به گزارش انجمن های سایه، ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1399 از امروز شروع می گردد و تا ساعت 24 روز سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت 99 ادامه دارد.

شروع ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از امروز، برگزاری آزمون 14 شهریور

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی انجمن های سایه، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1399 را گفت.

در این اطلاعیه اعلام شده: پیرو اطلاعیه دهم اردیبهشت 99 بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1399 می رساند که ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی از روز چهارشنبه هفدهم اردیبهشت 99 آغاز و تا ساعت 24 روز سه شنبه بیست و سوم اردیبهشت 99 ادامه خواهد یافت. داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته هستند می توانند در آزمون مذکور ثبت نام نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با آغاز ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس می باشد.

براساس این اطلاعیه علاقه مندان به تحصیل در دوره های کارشناسی ناپیوسته می بایست ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، به عنوان داوطلب مقطع کارشناسی ناپیوسته منحصراً در یک رشته امتحانی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضی شوند.

براساس این گزارش، پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل تراز شده مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت و تمامی متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، ضروری است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. در صورت عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از خاتمه مهلت معین شده امکان پذیر نخواهد بود.

داوطلبان برای ثبت نام در این آزمون می بایست به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه نمایند، دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را مطالعه و مدارک و اطلاعات مورد احتیاج ثبت نام را آماده نمایند.

داوطلبان برای ثبت نام ضروری است از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 460.000 (چهارصد و شصت هزار) ریال به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

براساس این گزارش، چنانچه داوطلبی علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشد، ضروری است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ 93.000 (نود و سه هزار) ریال دیگر نیز برای دوره های مذکور به صورت اینترنتی اقدام کند.

با توجه به اینکه مقرر شده است در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیغام کوتاه به داوطلبان ارائه گردد، داوطلبانی که تمایل به استفاده از آن دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 6000 (شش هزار ریال) به صورت اینترنتی به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیغام کوتاه، می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان توصیه کرد که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه نمایند.

داوطلبان در درج اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته دقت نمایند

در ضمنً داوطلبان ضروری است در درج اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته دقت نمایند. بدیهی است که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

این گزارش حاکی است که چنانچه داوطلبی در مرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط کند یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه گردد (اعم از اینکه سهواً یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1399 (برای آن دسته از رشته های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز آدینه 14 شهریور برگزار خواهد شد. داوطلبان ضروری است از روز سه شنبه 11 شهریور تا روز پنجشنبه 13 شهریور با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 32 تقاضانامه معین می گردد. داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

زمان انتخاب کد رشته محل های انتخابی:

براساس برنامه زمانی، همزمان با ثبت نام برای شرکت در آزمون، تمام داوطلبان متقاضی رشته های امتحانی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) ضروری است که با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته های انتخابی، نسبت به انتخاب کد رشته محل های خود اقدام نمایند.

توصیه های مهم :

داوطلبان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایند و در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را به عمل آورند، پس از دریافت کد پیگیری 16 رقمی و خاتمه مهلت ثبت نام، داوطلب برای اصلاح موارد فوق با مشکل روبرو خواهد شد.

توصیه می گردد داوطلبان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

داوطلبان باید توجه داشته باشندکه هرگونه تغییری از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان متعاقباً به صورت اطلاعیه اطلاع رسانی خواهد شد.

براساس این گزارش، در صورت لزوم داوطلبان می توانند با شماره تلفن های: 42163-021 با روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور تماس حاصل نموده یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشند که باتوجه به عدم پذیرش حضوری داوطلبان در این سازمان و برای تسریع در ثبت و آنالیز درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای داوطلب شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیغام کوتاه ارسال می گردد. داوطلبان می توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیغام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به نشانی : http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین شرایط درخواست خود آگاه شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شروع ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از امروز، برگزاری آزمون 14 شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از امروز، برگزاری آزمون 14 شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید